czwartek, 10 maja 2012

Serpentis Infiltrators Cloaking squad

Today something completely different. Bulanda! I was wondering how to show camouflage/cloaking invisibility suit in my miniatures. Painting them to look foresty did not work at all, and casting in clear resin is beyond my possibilities.
Dziś coś innego, powrót na Bulandę. Zastanawiałem się jak przedstawić w miniaturze kamuflaż optyczny. Malowanie imitujace teren zielony wyglądało marnie, a nie mam pary by się bawić w odlewy z przezroczystej żywicy.
And then I was. inspired by some of Ángel Giráldez work for Infinity. Thats good - one of best miniature painters alive ( if You haven't seen it yet You need to see his blog : Angel Giraldes Blog . From the other side its bad because his art is very hard to emulate for normal painter like me.. I just lack skills to copy him, but I tried never the less. I was inspired by Hexa coatWtedy natrafiłem na fenomenalną pracę Angela Giraldeza mistrza odpowiedzialengo za kolory Infinity. Z jednej strony inspiracja Giraldezem to dobry kierunek - nie da się zabłądzić ale z drugiej maluje na takim poziomie, że trudno go naśladować komuś o moich mizernych zdolnościach.. Tym nie mniej spróbowałem.  Tak wygląda płaszcz jego Hexy


The results for now are these two snakes. Wyszły mi te na razie dwa wężyki.

First Serpentis Infiltrators on Bulanda

6 komentarzy:

 1. Podoba mi sie, wizualnie, choc efekt jaki chciales osiagnac nie jest tak oczywisty jak w pracy Giraldeza. On mial duza plaska powierzchnie do pracy, Ty mala. Niemniej jednak wyszlo fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyszło nadzwyczajnie! Myślałem, że to 28 mm, naprawdę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki panowie.

  Powierzchnia jest nie tylko mała ale i niestety wypukła mocno i z drobnymi (zamalowanymi w większości elementami)

  No i co tu kryć, Giraldez to ja nie jestem i nigdy nie będę.. :>
  Ale efekt mi się podoba. Tylko dość żmudny..
  Zaczołem kolejnych ale spadło mi morale chwilowo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. AWu, mi nie chodziło o samo malowanie, bo nie ma się czego czepiać w 15 mm, wygląda bardzo ok. WChodziło mi właśnie o to, że powierzchnia nie pozwala na wyraźne pokazanie co to jest, stąd może to być dla postronnego obserwatora ciut niejasne. Ale efekt jest zacny, a jak się wie co to jest, staje się dodatkowo bardzo czytelny. I o to chodzi:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiem

  I im więcej napaćkane szczegółów na modelu tym gorzej bo się załamuje wzór siatki.

  Niestety tak jak z kamuflażem pikselowym jest to nie do odzwierciedlenia w skali, ale abstrahowanie na temat mi wystarcza :>

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...