piątek, 22 lutego 2013

She is here. The Doe / Ona tu jest i..tańczy dla mnie


After long wait (and then surprising delays ) got my Doe (first one, I need more !) So I made short review of the model and photos of the naked beauty !
Po długim oczekiwaniu wreszcie dotarła do mnie moje pierwsza (na pewno zakupię ich więcej !!) księżniczka - czyli Doe Gunship - futurystyczny wariant Mi 24 z Khurasan miniatures !

First few words about the model. She is outstanding. Definitely best done sci fi  gunship and best Mi24 Hind-in -Spacee Ive seen. Model builds nice despite having I think 24 components. Its looks great, it was simply to put together (despite being somewhat intimidating) and the details are very very sharp ! I don't like resin models too much, but this one is a blast. Its clean (3D print lines were cautiously removed before casting, they are visible in few spots that are not quite prominent on the model like underside of flare launcher, but otherwise its clearly clean model - which was really delightful because I hated cleaning them from Rebel Comanche).

Secondly - Its believable. It has air intakes (albeit too small for jet engine of its size, they are in line with overall model shape and look great), it has jeset exhaust, It looks as if could fly without any handwavium or voodo tech shenanigans !!
So she will work not only in space but also in Near future or post apocalypse scenarios. Some seriously concept work were done and quality 3d projection of those !!!
Thirdly - Its pretty. Its just damn pretty !!!
All in all best 15mm Sci fi model I have in my collection or saw in flesh. Anything I will be looking at now will be compared in quality to Doe.

Na poczatku kilka słów o samym modelu. Jest fenomenalny! Najlepszy pojazd jaki widziałem w 15 mm, w dodatku jeśli chodzi o szturmowce nie ma w ogóle porównania z tym co produkuje konkurencja. To jak model przy zabawkach.
Model ładnie i łatwo się skłąda, mimo filigranowej konstrukcji komponenty są solidne i trzymają się kupy bez problemów. Buduje się bardzo prosto mimo ponad dwudziestu części i wszystkie detale są ostre jak brzytwa! Model zbudowany jest z żywicy z kilkoma metalowymi dodatkami i jest odlany bardzo dobrze. Na mym egzemplarzu było kilka niedoskonałości, jednak prócz jednej sprawy - o czym dalej) łatwo było je zniwelować -budowałem go nie dłużej niż pół godziny do 45 minut z czyszczeniem. Należy podkreślić to że producent zadał sobie trud i oczyścił model z linii wydruku 3d prawie w 100% przed odlewaniem.. Gdy czyściłem pojazdy z Rebela byłem bardzo wkurzony tymi liniami.

Po drugie jest świetnie zaprojektowany. Prawie może latać. W przeciwieństwie do klocków albo grawilotów konkurencji Doe ma i wloty powietrza do silnika (choć ciut za małe jak na rozmiar  samego silnika (ale to już przykładanie fizyki do modeli sci fi do gier!), ma podwozie, ma gdzie je wsuwać, ma usterzenie, ma dusze wylotowe jak Harrier. To coś mogłoby latać bez jakichś technologii wyssanych z palca! Po prostu stawiasz na pole i lecisz !
Doskonała konstrukcja, która może służyć w sceneriach futurystycznych, w bliskiej przyszłości czy post apokalipsie.
Najlepiej zaprojektowany model latający sci-fi jaki widziałem.
I po trzecie jest po prostu zajebista. Jest śliczna ! I bardzo bardzo Mi24owa.

Zdecydowanie najlepszy model 15 mm jaki posiadam lub widziałem. Od dziś będę porównywał inne modele w stosunku do niej :)

I have only twith with this otherwise superb model are its weapons.
Firstly I don't like the way ATGW tubes are glued from two parts. It make them difficult to build well, but with caution its doable.


Secondly and more important one are miscasts on rocket pods. other imperfections are slight or non existent really. But rocket pods were miscasted in a way that is very hard to make repair ;(
Worst of all, all 4 of them are miscast the same way so i cant just make greenstuff press mold copies of it and repair from the good ones .. I will have to think how to remedy this and try to sculpt something. This part really should and easily could been made from metal.


Na koniec łyżka dziegciu w tej beczce miodu. Model ma dwa problemy techniczne.
1: Sposób budowy wyrzutni PPK. Składają się z dwu części i trzeba bardzo uważać z budową bo trudno je skleić równo - brak jakiegokolwiek pomocniczego zestawu dziurka i bolec a dało by się to łatwo zrobić.

2: Poważniejsza sprawa to problemy z odlewami wyrzutni rakiet niekierowanych. Żadna z moich nie posiada poprawnie odlanego dzioba ! Podejrzewam, że to problem częsty w tej części i miałem po prostu pecha. Jakby choć jedna byłą doskonała mógłby je sklonować z greenstuffu, a tak muszę coś kombinować z rzeźbieniem. Daje minusa bo ten komponent powinien po prostu być odlany z metalu i nie byłoby żadnych kłopotów. ;/

Overall I am giving her 9.5/10 (and 10/10 if counted without weapons or when weapons will be cast in metal)
W sumie jestem naprawdę zachwycony i daje Doe 9.5 punktów na 10 możliwych (a minusik jest tylko za te słabe odlewy wyrzutni rakietowych, jeśliby je zastąpić metalem, lub lepiej odlewać byłoby doskonałe 10/10

Here she is with 1:100 scale Die cast Mi24 Hind D / Fotka z modelem Mi24 Hind D w skali 1:100

6 komentarzy:

 1. They are nice models, I painted a 2 up for a pal a couple of months ago and was very pleased with the results. I'll look forward to seeing yours all painted up.

  OdpowiedzUsuń
 2. I think I saw them, very nice.
  I am in a corner here.
  I want to have some light camo, but it looks absolutely stunning in dark greens with lighter additions.

  I will have to research something stunning and try few schemes on something before applying to Doe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie się czyta takie recenzje. Mój ulubiony fragment - "I po trzecie jest po prostu zajebista. Jest śliczna ! I bardzo bardzo Mi24owa" ciekaw jestem co pomyślałby ktoś z zewnątrz gdyby zobaczył ile uczuć potrafi wyzwolić w którymś z nas kawałek żywicy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hehehe.. to się nazywa nerdgasm..

  I cicho sza, jesteś w spisku, jeśli opowiesz o tym wpisie jakiejkolwiek młodej atrakcyjnej kobiecie to cie znajdę zabiję i zjem :>

  OdpowiedzUsuń
 5. Odtąd młodym i atrakcyjnym kobietom będę mówił jedynie że kręcą mnie jak wirniki MI-24 ;). A tak na serio - reaguje dokładnie tak samo na widok Stug'ów więc jestem wśród swoich :D.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mów hop..

  http://waristheh-word.blogspot.com/search/label/Mi24

  Fotki Mi24 z tego wpisu dostałem od bardzo atrakcyjnej młodej kobiety :>

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...