środa, 12 grudnia 2012

Fromholdov and Xardasov - 15 mm Soviets, hmm

Over a year ago i asked some of my friends for few samples of Plastic soldier company 15 mm infantry as potential Sci-fi base/stand ins. Ive got couple both from Fromhold and Xardas. They did their job as scale comparision pieces and lay abandoned at the bottom of my bits box..
Till yesterday..
So here they are seasoned frontovnik Fromholdov and rookie and reckless Xardasov lead their teams against Hitler !


Ponad rok temu poprosiłem na forum o kilku testowych maluchów z Plastic soldier company, jako potencjalne kadłubki do przeróbek i prymitywnych technologicznie wojaków do moich 15 mm Sci-fików.  Fromhold i Xardas szczodrze obdarzyli mnie kilkoma wojakami, którzy zostali oby z paczki Soviet infantry in summer uniforms. Spełnili swoja rolę  jako tester wielkości i spoczęli na dnie szuflady w oczekiwaniu na lepsze czasy..
Czekali do wczoraj.
Pod wpływem czytania opisów gier na forum postanowiłem spróbować ich popacykować. Jak się okazało koledzy się sami malują i co gorsza żądają uzupełnień !! Tak więc oto doświadczony frontownik  Fromholdow i jego młody i skłonny to ryzykownych czynów towarzysz Xardasow na czele swych drużyn.

Tylko kompletnie nie wiem jak ich zapodstawkować niestety, bo nie wiem w co będę nimi grał :)


Those are really speed painted, they took me less than 30 minutes all, boots and bases will be done when i decide how to base those guys and what game they will play, but i have to say I am enamored with them. They paint very easily, have great detail, are beautiful proportions ! Top quality little models.. Now i want full box of them, and strange urge to storm the German lines from Kharków to Leningrad !! Obawiam się , że niestety posiłki na nadchodzącą niedługo ofensywę nadejdą już wkrótce..
Nie wspominając, że ten T26 to jakaś kpina, faszyści ich rozjadą..  Czułbym się winny jakbym  kolegów Fromholdowa i Xardasowa nie wsparł czymś solidniejszym..

A miałem sobie kupić Tygrysy..2 komentarze:

 1. Nazwiska sołdatów dość niespotykane. To chyba obywatele republik nadbałtyckich? ;-)Aż dziw bierze, że nie wstąpili do Waffen SS, ale wybrali Armię Czerwoną ;-)
  Świetny filmik. Gdzie oni taki most znaleźli dla latającego T-34?;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. A nie wiem nie wiem, międzynarodówka w końcu ! :)
  A przed wydelegowaniem do propagandowych fotografii ich chłopo-robotnicze pochodzenie na pewno zostało pozytywnie zweryfikowane przez NKWD :>

  Pewnie tak z rosyjskiego X w Xardasov czyta się jako H :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...